Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool
Max Verstappen trok na een kemphanen gevecht met Charles Leclerc aan het langste eind. De Nederlander werd in de eindfase enigszins geholpen door een gele vlag, veroorzaakt door Lance Stroll en Alexander Albon, en kon zo als eerste over de finishlijn sturen na de bloedstollende strijd.
Het hele veld kwam goed uit de startblokken en Verstappen kon meteen in de tweede bocht Carlos Sainz inrekenen voor plaats drie. Daarna was vooral het gevecht tussen de twee Alpine-coureurs ontzettend spannend, met teambaas Otmar Szafnauer die het schouwspel waarschijnlijk met lede ogen aankeek.
Met Pérez aan de leiding en Leclerc op een paar seconden probeerde de Monegask de Red Bull-rijder in een pitstop te duwen. Zelf bleef Leclerc buiten en dat bleek achteraf een goede move. De Monegask kwam namelijk aan de leiding en niet veel later was het Nicholas Latifi die in de laatste bocht de controle over zijn auto verloor en in de muur belandde. De safety car kwam op de baan en dus kon Leclerc een goedkope pitstop maken en de leiding behouden.
Bij de herstart mocht de Ferrari-coureur bepalen wanneer iedereen weer mocht starten. Verstappen kon de Monegask bijbenen, maar richting bocht één niet langszij komen. Daarachter was het Sainz die Pérez inhaalde voor plaats drie.
In ronde 36 was het Fernando Alonso die het zonder vermogen moest stellen. De wagen viel op het rechte stuk ineens bijna stil en dus was het einde verhaal voor de Spanjaard. De wagen kon hij nog wel naar de pitstraat sturen. Nog diezelfde ronde viel ook Daniel Ricciardo stil. Zijn motor begaf het volledig bij het uitkomen van de laatste bocht en dus moest hij zijn wagen parkeren vlak voor de ingang van de pitstraat. Ondertussen stuurde ook Bottas zijn wagen de pitbox in met problemen. Drie auto’s dus in één ronde die het begaven. Een bizarre situatie. Een virtuele safety car volgde.
De pitstraat werd echter ook gesloten. Magnussen kon nog net voor het sluiten naar binnen duiken, Lewis Hamilton ook, maar zijn engineer was te laat met het binnenhalen. Het betekende dat de Brit ronde na ronde buiten moest blijven, terwijl hij toch echt nog zijn pitstop moest maken. Een flinke tactische blunder dus van Mercedes.
Toen de race hervat werd zat Verstappen meteen bij Leclerc op de staart. Na een rondje leek er een eerste kans te komen voor de Nederlander, met de DRS richting bocht één, maar hij kwam net wat meters te kort om een actie in te zetten. Een ronde later kon hij het richting de laatste bocht wel voor elkaar krijgen. Meteen op de start-finish straight kon de Monegask counteren en de leiding weer overnemen. Een rondje later wilden beide coureurs richting de laatste bocht niet als eerste over de DRS-lijn en dus verremden ze beide flink hun banden. Verstappen kreeg het DRS-voordeel, maar kon er geen gebruik van maken. Een geweldige strijd tussen de twee kemphanen.
Bij het begin van rondje 47 was het Max Verstappen die met DRS keihard langs Leclerc kon stuiven. De Nederlander kon meteen gebruik maken van een kleine verreming van Leclerc en een gaatje slaan en de Monegask uit de DRS-range rijden.
Niet veel later was er langdurig geel in sector één. Lance Stroll stuurde richting bocht één in op Alexander Albon. Die laatste moest zijn wagen vlak daarna parkeren en stond op een uitloopstrook. Een gelukje voor Verstappen: die kon in de eerste sector, waar de kans het grootste was om voorbij gevlogen te worden door Leclerc, niet ingehaald worden. En op die laatste straight kon de Monegask het niet waarmaken: Verstappen haalde alles uit zijn wagen en wist er met zijn eerste overwinning van het seizoen vandoor te gaan.
Charles Leclerc werd tweede en Carlos Sainz derde. Sergio Pérez, de ongelukkige van de dag, werd vierde. George Russell, op ruim twintig seconden van de Mexicaan, eindigde vijfde.
VERSTAPPEN WINS IN JEDDAH!! ?
— Formula 1 (@F1) March 27, 2022
Leclerc finishes just behind in second, Sainz takes third#SaudiArabianGP #F1 pic.twitter.com/FaAhZ5w0v6