Gridtalk_Logo_2020_WhiteGridtalk_Logo_2020_WhiteGridtalk_Logo_2020_WhiteGridtalk_Logo_2020_White
  • F1
  • F2
  • F3
  • Formule E
  • W Series
  • IMSA / WEC
  • IndyCar
  • DTM

Verstappen profiteert maximaal van uitvalbeurt Leclerc en wint in Frankrijk

24 juli 2022

Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen heeft zondagmiddag de Grote Prijs van Frankrijk op zijn naam geschreven. Op Circuit Paul Ricard wist de Nederlander maximaal te profiteren van een uitvalbeurt van titelconcurrent Charles Leclerc en pakte de eerste plaats. Lewis Hamilton eindigde tweede, met achter zich teamgenoot George Russell: een dubbel podium dus voor Mercedes..

Charles Leclerc was goed weg en kon een gaatje trekken naar Verstappen. Die moest even opletten voor Lewis Hamilton, die ontzettend goed van zijn plek was gekomen, maar kon het pareren. In bocht negen, de chicane na het lange rechte stuk, ging Tsunoda in de rondte. Ocon had een overstuur-momentje en tikte Tsunoda aan. De Fransman leek er niet veel aan te kunnen doen. De wedstrijdleiding ging wel naar het incident kijken en kreeg 5 seconden tijdstraf.

In ronde zes maakte Leclerc een foutje in bocht negen en meteen kon Verstappen nog dichter aansluiten bij Leclerc, waarbij hij al de hele tijd in DRS-range zat, maar een actie zat er nog niet in voor de Nederlander. En zo ging het rondenlang door.

Verstappen was ook de eerste van de twee kemphanen die voor nieuwe banden de pitstraat in dook. De Nederlander kwam in ronde 17 achter Norris terug op de baan op plaats zeven. Niet veel later vloog Leclerc van de baan. De Monegask verloor de controle, de achterkant spinde weg en hij vloog de tecpro in in bocht elf. Hij riep over de boordradio dat hij niet op het gas kon gaan, gepaard met een hoop geschreeuw. Begrijpelijk, want wederom een domper voor Ferrari.

Meteen volgde een safetycar en dus doken de nodige coureurs de pitstraat in. Toen de wagen van Leclerc weggehaald was mocht Verstappen het veld aanvoeren, met vlak achter zich Lewis Hamilton. Perez op plaats drie, Russell op vier. Verstappen ging vroeg en Hamilton leek niet te kunnen volgen. Meteen reed de Nederlander zijn titelconcurrent buiten DRS-range en dus leek de race wel gereden.

Carlos Sainz was ondertussen op een alternatieve strategie met medium-banden onderweg en dus leek de Spanjaard optimaal te profiteren van de uitvalbeurt van zijn teamgenoot, al werd hij wel te vroeg door zijn team losgelaten uit de pits. Daardoor moest Albon vol in de ankers, en dat vond de wedstrijdleiding niet zo leuk. Sainz kreeg er een vijf seconden tijdstraf voor en dus was de race voor een podiumplaats nog wel een uitdaging. Schumacher en Zhou waren ondertussen achterin het veld ook goed met elkaar aan het vechten, totdat Zhou even de auto verloor en Schumacher in de rondte tikte. Zhou kreeg er een vijf seconden tijdstraf voor, en dus had de wedstrijdleiding het toch best nog druk deze zondagmiddag.

En ook Kevin Magnussen kwam niet helemaal schadevrij de race door. Nicholas Latifi stuurde te vroeg in op de Deen, die nog aan de binnenkant zat bij de Canadees. Een ronde later reed Magnussen de pitstraat in en viel uit door teveel schade aan de auto. Jammer voor Magnussen, die met Haas toch in een goede flow zijn.

Sainz zat ondertussen in ronde 42 op de staart bij Pérez. De Spanjaard op zijn medium-banden zat meerdere bochten wiel aan wiel met de Mexicaan en kon uiteindelijk in de laatste bocht langszij komen. De exit was minder, Pérez zat weer naast hem maar door DRS kon Sainz als eerste de eerste bocht in duiken en dus de plaats behouden. Een ronde later dook hij alsnog voor een nieuwe set medium banden de pitstraat in, en kwam op plaats negen weer op de baan.

Vlak voor de stop van Sainz kwam Russell nog even in de knoei met Pérez, die heel erg laat inremde bij de Mexicaan. Pérez werd wijd geforceerd en ging rechtdoor. Russell was het niet eens met de gang van zaken, maar werd tot kalmte gemaand door zijn pitengineer. Ook Toto Wolff dook op de boordradio en probeerde zijn jongeling rustig te houden. De wedstrijdleiding nam het incident niet zo serieus en ging er verder niet naar kijken.

Guanyu Zhou zou, net als Nicholas Latifi, niet de finish halen. De Chinees zorgde nog even voor een korte virtual safety car in ronde vijftig, maar tot pitstops kwam het niet meer. Bij de herstart leek Pérez niet wakker en meteen dook George Russell langs de Mexicaan. Een goed getimede actie van de Brit. Op de Mistral-straight reed Pérez wel weer naar de staart van de Mercedes, maar kon er niet meteen weer langs rijden. In de laatste ronde zat Pérez wel weer in aanvalspositie, maar kon niet meer dan prikken. Tot een echte inhaalactie kwam het niet meer en dus moest Pérez het doen met een vierde plaats,

Verstappen bleef vooraan het veld op ruim twaalf seconden voor Lewis Hamilton en reed moeiteloos naar de overwinning. Russell completeerde het podium. Pérez werd vierde, Sainz redde nog enigszins de eer voor Ferrari met een vijfde stek. Fernando Alonso werd bij de thuis-grand prix van Alpine zesde. Norris zevende, Ocon in zijn thuisrace achtste, Ricciardo negende en Stroll pikte nog net het laatste puntje weg voor zijn teamgenoot Vettel.

Delen
Jordi Zandhuis
Jordi Zandhuis
© Gridtalk.nl
  • Login

    Forgot password?

    Register

    Registration confirmation will be emailed to you.

    Login | Forgot password?

    Reset Password

    Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

    Login