Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool
Max Verstappen heeft met een uitgekiende bandenstrategie de 70th Anniversary Grand Prix op het circuit van Silverstone op zijn naam geschreven. De Limburger wist door de alternatieve strategie knap de twee Mercedessen, die tot nu toe dit jaar heer en meester waren, achter zich te houden.
De start verliep voor iedereen goed, behalve voor Sebastian Vettel. De Duitser viel negen plekken terug door een spin in bocht één en moest vanaf de laatste plaats zich terug naar voren zien te vechten.
Hoewel Verstappen verwachtte dat hij in niemandsland zou rijden tijdens de race, lijkt hij in de eerste rondes de Mercedessen redelijk te kunnen volgen. Het gat is op z’n grootst ongeveer vier seconden. De eerste die voor nieuw rubber naar binnen komt is Alexander Albon. Erg vroeg al in ronde zeven. Hij rijdt met de hardste banden weer naar buiten.
De Mercedessen lijken de temperatuur van de banden moeilijk te kunnen beheersen en kunnen niet hun gewoonlijke tempo rijden. Vanaf de muur krijgt Verstappen te horen dat hij afstand moet houden, omdat zijn banden anders te snel slijten, maar de Nederlander is dat niet van plan: ‘Dit is de enige kans die ik heb. Dan blijf ik er toch niet achter zitten als een oma’tje’ aldus Verstappen.
LAP 11/52
— Formula 1 (@F1) August 9, 2020
Red Bull radio Verstappen asking him to look after the tyres and hold back a little – but he's having none of it!
Max ? "Mate, this is the only chance I'm getting to be close to the Mercedes – I'm not just sitting behind like a grandma" #F170 ?? #F1 pic.twitter.com/N9szKy1med
Hij blijft de Brit, die klaagt over de staat van zijn achterbanden, goed volgen. Ondertussen duikt de teamgenoot van Hamilton, Valtteri Bottas de pitstraat in. Een ronde later gaat Hamilton ook naar binnen, waardoor Verstappen aan de leiding komt in de race. De pace van Verstappen is na de pitstop nog elke ronde beter dan dat van Bottas. Ook Hamilton loopt niet in op de Nederlander. Vanaf de pitmuur krijgt hij te horen dat Verstappen het echte gevaar is als hij maar één stop doet. En de Nederlander roept na 22 rondjes op zijn harde banden dat die nog altijd oké zijn.
Hamilton’s harde banden zijn inmiddels ook niet meer wat ze geweest zijn. Na tien rondes heeft hij al een blaar op zijn rechter voorband en ook de andere banden zijn er niet best aan toe. Verstappen duikt na ronde 26 de pits in voor nieuwe medium banden. Vlak achter Bottas komt hij weer de baan op, maar binnen een paar bochten vindt hij het wel welletjes, duikt langs de Fin en pakt de leiding in de race weer over.
LAP 28/52
— Formula 1 (@F1) August 9, 2020
Verstappen wastes no time hunting down Bottas and he's past the Finn on the same lap! #F170 ?? #F1 pic.twitter.com/LmroY2Nr7C
Ondertussen krijgt Kevin Magnussen een vijf seconden tijdstraf voor een incident uit ronde achttien. De Deen kwam, zoals hij het wel vaker heeft gedaan, wild terug en gaf Latifi een tik op de banden. De wedstrijdleiding vind het niet netjes en dus is de tijdstraf gerechtvaardigd. Niet veel later staat Daniel Ricciardo omgekeerd langs de baan. De Australiër wilde iets te rap op het gas en dat vond de auto niet zo leuk.
In ronde 33 kwamen Bottas en Verstappen tegelijkertijd naar binnen, beide voor nieuwe harde banden. Het gat met Hamilton is na de pitstop elf seconden. De Brit vraagt zich af via de boordradio of zijn banden in de huidige staat niet lek zullen gaan, maar vanaf zijn pitmuur krijgt hij te horen dat het goed zit daarmee. In ronde 41 krijgt Verstappen te horen dat hij mag gaan pushen om het gat naar Hamilton te dichten. Een ronde later al komt de Brit binnen voor nieuwe harde banden. Het gat naar de Nederlander door die pitstop werd dik tien seconden.
LAP 46/52
— Formula 1 (@F1) August 9, 2020
The first retirement of the day – K-Mag is ❌#F170 ?? #F1 pic.twitter.com/OvSULv1bDb
In rondje 45 rekent Hamilton Leclerc in en claimt daarmee in ieder geval zijn plekje op het podium op. Even later parkeert Kevin Magnussen zijn bolide in de pits, waarschijnlijk om ongestraft aanpassingen te mogen maken. Hamilton wist daarna het gat naar Verstappen nog wel te beperken tot acht seconden en haalde zijn teamgenoot Valtteri Bottas nog wel in twee rondes voor tijd, maar verder kwam de Brit niet.
En dus ging Verstappen er met overmacht met de winst vandoor. Uiteraard niet zonder nog even te vragen of ze op de pitmuur wel genoeg gedronken hadden tijdens de race.
BREAKING: @Max33Verstappen is the winner of our 70th Anniversary Grand Prix!
— Formula 1 (@F1) August 9, 2020
He holds off @LewisHamilton (P2) and @ValtteriBottas (P3) to take his first victory of the 2020 season ?#F170 ?? #F1 pic.twitter.com/4bi7aZyGgn