Foto: Red Bull Content Pool
De Russische Grand Prix in september gaat niet door. Dat heeft de Formule 1-organisatie bekendgemaakt. Onder de huidige omstandigheden, de invasie van Oekraïne door Rusland, is het volgens de organisatie niet wenselijk om een race te houden in Sotsji. Deze stond oorspronkelijk gepland voor 25 september dit jaar.
De FOM kijkt met afschuw naar de ontwikkelingen in Oekraïne: ‘We hopen dan ook dat er snel een vredige oplossing komt voor de situatie’. Donderdagavond is de Formule 1-organisatie in conclaaf gegaan met de Formule 1-teams en de FIA om de ontwikkelingen te bespreken. Daaruit is, in samenspraak met de relevante aandeelhouders, dat het onmogelijk is om onder de huidige omstandigheden een Russische Grand Prix te verrijden.
Dat houdt dus in dat de race voorlopig van de kalender voor dit jaar gaat, maar de deur niet definitief dicht is. Als de situatie verbetert lijkt de beslissing dus heroverwogen te kunnen worden. Maar de kans dat de rust in Oekraïne tegen die tijd weer volledig is wedergekeerd lijkt momenteel klein.
Sebastian Vettel liet gisteren al weten niet te gaan racen in Rusland, mocht de race niet van de kalender gehaald worden. Ook Max Verstappen voelde zich niet comfortabel bij het idee en vond het incorrect om naar Rusland af te reizen met het Formule 1-circus. Haas, gesponsord door het Russische bedrijf Uralkali, werd ook in verlegenheid gebracht. Het team besloot daarop alle Uralkali-uitingen van haar wagens te halen voor de laatste testdag in Spanje. Ook de vrachtwagens van het team werden ontdaan van de Uralkali-stickers.
— F1 Media (@F1Media) February 25, 2022