Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool
De tekenen waren Zandvoort al niet goed gezind, maar ook Robert van Overdijk, directeur van Circuit Zandvoort denkt dat de kans klein is dat dit jaar nog ‘the Ultimate Race Festival’ plaats zal vinden op zijn circuit.
“De kans dat we hier dit jaar in een officiële setting Formule 1-auto’s zien rijden, wordt kleiner en kleiner. Ik verwacht dat het totale contract voor drie Dutch GP’s een jaar opschuift”, zegt Van Overdijk tegen de NOS. “Tot 1 september mag er niets. We zijn benieuwd wat er na 1 september mag, maar het Formule 1-management kan, denk ik, niet wachten op dat overheidsbesluit, dat misschien pas in juli of augustus valt.”
Daarmee lijkt het er dus op dat we de eerste Nederlandse GP sinds 1985 pas in 2021 op de kalender zullen zien verschijnen. Maar, Van Overdijk en zijn team zijn wel bereid na te denken over een race zonder publiek, mocht er zo’n verzoek komen vanuit de FOM: ”Ik vind dat wij nog steeds de plicht hebben om dat te doen, maar die vraag is er tot op heden nog niet gekomen. En of die er nog gaat komen: geen idee. Dat weet enkel het Formula One Management.”