De Oreca-bolide van Racing Team Nederland afgelopen jaar op Le Mans (Foto: Joao Filipe/AdrenalMedia.com)
Racing Team Nederland is vierde geworden in de LMP2-klasse tijdens de kwalificatierace voor de 24 uur van Daytona.
Voor het eerst werden de startposities beslist door middel van een kwalificatierace. In de honderd minuten racegeweld gebeurde veel, zo vertelde Job van Uitert, een van de coureurs van Racing Team Nederland voor de race op Daytona: ‘Het was heel hectisch. De Daytona Prototype-auto’s nemen veel risico’s en de GT3’s vechten ook om iedere meter op de baan. Het is dan niet altijd makkelijk om daar omheen te rijden’ vertelt de coureur aan Grand Prix Radio.
De winst in de LMP2-klasse ging uiteindelijk naar PR1 Mathiasen Motorsport, die High Class Racing Oreca achter zich wist te houden. Namens Racing Team Nederland verreden Frits van Eerd en Giedo van der Garde de kwalificatierace. Die laatste klokte tijdens de honderd minuten durende race in de LMP2-klasse de snelste tijd.
De vierde plek in de kwalificatierace geeft recht op de vierde startplek tijdens de officiële race komend weekend. Kansen op een overwinning zijn er volgens Van Uitert dan ook zeker: ‘De auto was sterk, wat resulteerde in de vierde plaats. Ik denk dat we een goede auto hebben voor de race volgend weekend. We gaan in ieder geval meedoen om de overwinning en wie weet pakken we die ook nog’ besluit hij.
De 24 uur van Daytona is komende zaterdag vanaf 21:30 live te zien op Ziggo Sport Racing. Nieuwtjes over de race zijn uiteraard ook te lezen op onze website en Facebook!