Foto: FIA Formula E
Hoewel eerdere geruchten deden vermoeden dat Mercedes al na dit seizoen de stekker uit haar Formule E-project zou trekken, heeft het automerk toch anders besloten. Het rijdt ook in het achtste seizoen nog mee. Daarna kijkt het verder hoe het op een andere manier betrokken kan blijven binnen de elektrische raceklasse.
Daimler, het moederbedrijf van Mercedes-Benz, neemt de beslissing in de context van het ‘herfocussen van haar middelen voor de ontwikkeling van elektrische voertuigen’. Het Duitse automerk wil namelijk aan het einde van dit decennium enkel nog elektrische auto’s fabriceren. Daarom haalt het haar personeel en fabriekscapaciteit van het Formule E-project en zet deze in voor de ontwikkeling van elektrische personenauto’s. Wel is begonnen met kijken hoe het team in het Gen3-tijdperk van de Formule E mee kan rijden, maar dan onder een mogelijke nieuwe eigenaar. Toto Wolff zou volgens geruchten een mogelijke geïnteresseerde zijn.
Teambaas Ian James kijkt met een goed gevoel terug op de tijd in de Formule E, maar wil ook het laatste seizoen vol voor de titel gaan: ‘We hebben een geweldige steun gehad aan Mercedes-Benz in de laatste paar seizoenen in de Formule E. Daarvoor wil ik hen ontzettend bedanken. We hopen dan ook dat we in seizoen acht een sterke kampioenschapsstrijd kunnen houden. Hoewel Mercedes-Benz besloten heeft te stoppen met het Formule E-project, kijken we wel naar wat de opties zijn om het team door te zetten na seizoen acht’ aldus James.