Foto: FIA Formula E
De ABB Formule E-organisatie is een samenwerking aangegaan met MINI. Het automerk, dat onderdeel is van BMW, levert voor de elektrische raceklasse een safety car.
‘De Formule E en MINI staan beide bekend als origineel en toegankelijk voor iedereen’ vertelt James Reigle, de CEO van de Formule E. ‘We hebben beide de mentaliteit om te gaan voor een elektrische toekomst. We kijken er dan ook naar uit om de MINI de grid te zien leiden door de straten in de iconische Formule E-gaststeden. Zo tonen we onze visie op volledig elektrische voertuigen’ aldus Reigle.
Bruno Correia, degene die de safety car bestuurt, ziet zijn nieuwe bolide wel zitten: ‘Een cool uitziende auto met genoeg performance. Hij heeft alles wat een Formule E safety car nodig heeft’ aldus de Portugees.
De MINI zal niet bij alle races te zien zijn, zo meldt de Formule E-organisatie. Bij welke weekenden de nieuwe safety car aanwezig zijn is niet bekend. De afgelopen seizoen werd er in de elektrische raceklasse al gebruik gemaakt van een BMW i8 Roadster. Deze zal nog steeds gebruikt worden in bepaalde raceweekenden.
Foto’s: FIA Formula E