Foto: FIA Formula E
De Formule E seizoensopener in Santiago begin januari gaat niet door. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De coronasituatie in het Verenigd Koninkrijk baart dusdanig zorgen dat de organisatie het met vijf Engelse teams op de grid te risicovol vindt om de dubbele race in de Chileense hoofdstad door te laten gaan.
Envision Virgin Racing, Mercedes, NIO, Mahindra en Jaguar werken allemaal vanuit Engeland, waar een nog besmettelijkere versie van COVID-19 momenteel rond gaat. Daardoor zit het land zo goed als op slot en zijn er geen vluchten meer tussen Chili en het Verenigd Koninkrijk. Die factoren maken het organiseren van de eerste twee races van het Formule E-seizoen dusdanig moeilijk dat er nu maar voor wordt gekozen om deze uit te stellen.
De organisatie hield al eerder een slag om de arm bij het bekendmaken van de racekalender. Enkel de eerste vier races, twee in Santiago en twee in Riyadh (Saudi-Arabië) werden, onder voorbehoud van de ontwikkelingen rondom het coronavirus, wereldkundig gemaakt, maar gaan dus nu niet door.
Er wordt gekeken naar vervangende data voor de races in Chili ergens in het eerste kwartaal van 2021. Vooralsnog blijven de races in Saudi-Arabië wel staan.