Foto: Formula Motorsport Ltd.
De FIA heeft de uitkomsten vrijgegeven van het onderzoek naar het noodlottige ongeval tijdens de feature race van de Formule 2 op Spa Francorchamps, waarbij anthoine Hubert het leven liet. Juan Manuel Correa raakte daarbij zwaargewond.
Volgens de FIA is er het ongeval veroorzaakt door een samenloop van omstandigheden en is er geen specifieke oorzaak aan te wijzen. Dat schrijft Autosport. In het onderzoek is er gekeken maar de auto’s van Hubert, Correa, Alesi en Boschung.
In de tweede ronde van de wedstrijd spinde Giuliano Alesi van de baan, wat werd veroorzaakt door een leeglopende rechter achterband. Door die spin moesten Boshung en Hubert actie ondernemen om de wagen van Alesi te ontwijken. 1.8 seconden nadat Alesi in Raidillon de barrière raakte, werd met gele vlaggen gezwaaid.
Hubert en Boschung raakten elkaar, waarbij de Fransman zijn voorvleugel verloor en met een hoek van 40 graden en met 262 km/u de bandenstapel in vloog.
Correa reed over het puin in Raidillon, raakte daarbij zijn voorvleugel kwijt en had daardoor schade aan zijn ophanging. Vervolgens kwam Hubert tegen die inmiddels midden op de baan tot stilstand was gekomen. Met 217 kilometer per uur raakte Correa de auto van Hubert. Dat resulteerde in een kracht van 81.8 G op de wagen van de Fransman. Hubert kwam daardoor met een snelheid van 104 km/u voor de tweede keer in de bandenstapels terecht, voordat het opnieuw op de baan tot stilstand kwam.
Slechts 2,5 seconden na het contact tussen de twee coureurs werd met dubbele gele vlaggen gezwaaid en na 2,7 seconden met de rode vlag. Na 54 seconden was de eerste medische hulp bij Anthoine Hubert ter plaatse.