Foto: Colin Kerrigan / Red Bull Content Pool
AlphaTauri heeft de nieuwe bolide voor het seizoen 2023 gepresenteerd. Het team van Nyck de Vries koos, net als Red Bull Racing, voor een presentatie in New York.
Het is nog even afwachten welke veranderingen het Italiaanse team doorvoert op de AT04, want ook AlphaTauri toont tijdens de presentatie slechts de nieuwe kleurstelling. De daadwerkelijke bolide zal later deze maand aan de buitenwereld getoond worden tijdens de testweek in Bahrein.
Opvallendste verandering is de komst van sponsor Orlen. De Poolse oliemaatschappij was jarenlang verbonden aan Alfa Romeo/Sauber, maar maakt nu de switch naar AlphaTauri. De auto heeft in hoofdlijnen dezelfde kleurstelling gehouden, maar door de komst van de titelsponsor zijn rode tinten op de wagen toegevoegd.
fashionable on AND off the track ?
— Scuderia AlphaTauri (@AlphaTauriF1) February 11, 2023
the AT04 suits any environment ? pic.twitter.com/oMvYgxUmu9
Nyck de Vries maakte vorig jaar op Monza zijn debuut in een Williams, maar zal dit jaar met AlphaTauri pas echt kunnen bewijzen nu hij de vaste coureur is bij het team en zich in de aanloop naar zijn debuut voor AlphaTauri heeft kunnen voorbereiden. De teamgenoot van de Nederlander is de Japanner Yuki Tsunoda, die aan zijn derde seizoen in de Formule 1 begint.
Ten opzichte van de wagen van vorig seizoen zal AlphaTauri veel veranderingen doorvoeren aan de AT04. Het team kwam in 2022 niet verder dan een negende plaats in het constructeurskampioenschap en zal zich dit jaar met de AT04 willen terugvechten naar het middenveld.