Foto: Veloce Esports
Omdat de echte Formule 1-race in Australië niet doorging vanmorgen, organiseerde Esports team Veloce Esports een digitale race in de F1 2019 game. En Dani Bereznay mocht op het podium de champagne ontkurken, samen met Nederlander Jarno Opmeer op plek twee en Tomek Porzadzis op plaats drie.
Via een stream op YouTube en Twitch konden fans in deze tijd van ‘sociale onthouding’ door het coronavirus digitaal mee kijken. Onder andere F1-coureur Lando Norris, Formule E-racers Stoffel Vandoorne en Jean-Eric Vergne en de keeper van het nationale voetbalelftal van België, Thibaut Courtois, verschenen op de grid. Zij reden tegen andere coureurs, YouTubers en simracers.
Op het digitale circuit van Melbourne wist Bereznay na de korte kwalificatie van 18 minuten poleposition te pakken. Jarno Opmeer pakte achter zijn teamgenoot Simon Weigang plaats drie. Stoffel Vandoorne mocht starten vanaf plek negen, voetbalkeeper Thibaut Courtois vanaf plaats veertien. Lando Norris blokkeerde de pit entry en werd gediskwalificeerd.
Simon Weigang viel ver weg naar beneden in de ranking. Hij viel terug van plek twee naar plek negen. Lando Norris knokte zich terug naar plek zes. Hij vocht in de laatste paar rondjes wat felle gevechten uit met YouTuber Tiametmarduk. Norris stak in elk geval flink de ellebogen uit en ging contact niet uit de weg. Vandoorne viel terug naar plek vijftien, maar de Belg rijdt weinig in de sim, dus het is hem vergeven.
En de opvaller van de dag: Thibaut Courtois wist plaats elf veilig te stellen, vlak achter Mercedes-reservecoureur Esteban Gutierrez.
Kijk de race hier terug