Foto: Ferrari Driver Academy
Callum Ilott kon geen stoeltje bemachtigen bij één van de teams in de Formule 1 voor 2021, maar kan komend jaar wel aan de slag als testcoureur bij Ferrari. Dat heeft de Ferrari Driver Academy bekendgemaakt.
‘Ik ben heel blij dat ik Scuderia Ferrari mag gaan versterken als testcoureur’ zegt Ilott in een statement. ‘Ik kijk er naar uit om bij te dragen aan het werk wat het team doet op en buiten de baan. Ook hoop ik veel te leren die mij als coureur beter kunnen maken’ aldus de Brit.
Ilott liet eerder al weten dat hij niet terug keert in de Formule 2 komend jaar. De Brit heeft eerder al getest voor Alfa Romeo in Barcelona, begin 2019. Ook zou hij rijden voor Haas op de Nürburgring dit jaar tijdens het raceweekend, maar door hevige mist ging daar een streep door. Samen met Schumacher en Shwartzmann heeft hij nog wel de 2018-auto van Ferrari mogen proberen en ook reed hij vandaag voor Alfa Romeo de Young Driver Test. Daarin klokte hij de achtste tijd.
I am very pleased to be joining Scuderia Ferrari as its test driver from next year ?
— Callum Ilott (@callum_ilott) December 15, 2020
I would like to thank the Ferrari Driver Academy and Scuderia Ferrari for this great opportunity and their support. It has been an honour to be part of their programme for the past three years. pic.twitter.com/4tqk0ySGZA