Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool
Valtteri Bottas was vanmorgen de snelste in de eerste vrije training op het Sochi Autodrom in Rusland. Zijn teamgenoot Lewis Hamilton was verrassend genoeg vrijwel de hele sessie onzichtbaar en bleef steken op de negentiende plek. Max Verstappen klokte vlak achter oud-teamgenoot Ricciardo de derde tijd.
De Nederlander was om 11 uur lokale tijd de eerste die met zijn bolide de baan op scheurde. Honda zou het motorprobleem waarmee de Red Bull-coureur de afgelopen weken kampte hebben opgelost en dat wilde hij dan ook graag even testen. Met hem gingen de nodige andere coureurs de baan op voor hun installatierondes, waaronder de Rus Daniil Kvyat. Voor hem is dit raceweekend in Rusland natuurlijk speciaal, aangezien het zijn thuis grand prix is.
Met iets minder dan een uur te gaan waren bijna alle auto’s op de baan. Carlos Sainz zorgde vevolgens voor een virtual safety car, nadat hij iets te laat remde voor bocht zeven en over de curbs achterwaards in de bandenstapels belandde. Zijn achtervleugel hing vervolgens amper nog vast aan zijn auto, met losvliegend carbon tot gevolg. Geen handige actie, maar de schade viel nog mee.
Virtual Safety Car ⚠️@Carlossainz55 slides into the barriers ?
— Sky Sports F1 (@SkySportsF1) September 25, 2020
The rear wing of his @McLarenF1 is shedding debris.#SkyF1 | #F1 | #RussianGP ?? pic.twitter.com/xJzenTNkwq
Niet veel later stond ook Daniil Kvyat even omgekeerd in de laatste sector. Hij raakte gelukkig voor hem niets of niemand en kon zijn weg vervolgen. Na ruim vijf minuten werd de baan weer vrijgegeven en kon iedereen weer vol gas geven in hun trainingsrondjes.
Met nog iets meer dan een half uur op de klok belandde Nicholas Latifi flink hard in de bandenstapel. De Canadees ging achterwaarts het rubber in in bocht tien. Een flinke impact voor de rookie van Williams, die vervolgens zwaar ademend op de boordradio aan zijn team meldde dat zijn run niet helemaal verlopen was zoals gepland. Helaas de zoveelste keer dit seizoen.
In minder dan tien minuten hadden de marshals de baan alweer op orde en mochten de coureurs alweer de baan op. Niet veel later hadden Gasly en Verstappen beide via de radio nog even wat te melden aan het adres van Alpha Tauri-collega Kvyat. De Rus reed volgens hen flink in de weg. Zoals we Verstappen kennen moest er weer het nodige gecensureerd worden en de Gasly stak daarnaast nog een middelvinger op. De sfeer zit erin dus bij Red Bull en haar zusterteam.
Wat is de overeenkomst tussen een ?? van Gasly en het nodige ? van Verstappen?
— Ziggo Sport F1 (@ZiggoSportF1) September 25, 2020
Beiden lijken bestemd aan het adres van RB-collega Daniil Kvyat ?#ZiggoSportF1 #F1 #RussianGP?? pic.twitter.com/e0vaXefdDw
Romain Grosjean dacht met nog iets minder dan twee minuten te gaan dat de race van zondag nu al bezig was en haalde in bocht twee Sergio Perez nog even in. Vlak voor het einde van de sessie pakte de Mexicaan de Fransman nog even terug, met een ‘Ghehe’ over de boordradio tot gevolg. De rivaliteit zat er dus al goed in op de vrijdagmorgen.
En daarmee zat de eerste training erop. Verrassend genoeg was iedereen behalve Nicholas Latifi sneller dan wereldkampioen Lewis Hamilton. De Brit liet zich weinig zien tijdens de eerste vrije training. Hij klokte bijna drie seconden langzamer dan zijn teamgenoot Valtteri Bottas die er wel bovenop zat en de snelste tijd neerzette. Daniel Ricciardo klokte knap de tweede tijd, vlak voor zijn oud-teamgenoot Max Verstappen. Alexander Albon werd achtste, vlak voor Sebastian Vettel.
Vanmiddag om 14:00 begint de tweede vrije training in Sochi. Dan zal er waarschijnlijk pas echt worden gereden voor een goede tijd.