Foto: Williams
Dorilton Capital, een Amerikaanse investeringsmaatschappij, heeft Williams overgenomen. Dat heeft het team vanmorgen naar buiten gebracht. Volgens documenten van de London Stock Exchange zou er met de overname 152 miljoen euro gemoeid zijn.
De investeringsmaatschappij staat volgens het team bekend om haar lange-termijn visie en kan het team weer competitief maken: ‘Dit is het begin van een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van Williams, welke met de nieuwe eigenaar nu in de positie is om te profiteren van de aangepaste reglementen in het nieuwe Concorde Agreement’ zo staat er te lezen in het statement van het team.
Dorliton Capital is een investeringsmaatschappij uit de Verenigde Staten dat vooral veel bedrijven die zich bezig houden met mechanica in haar portfolio heeft. Williams laat weten dat de Amerikaanse investeerder de historie van het team respecteert en deze graag wil behouden. De identiteit van het team zal dus niet verdwijnen als we het statement mogen geloven.
Claire Williams, die in 2012 het team van haar vader Frank over nam, is tevreden met de overname: ‘Onze strategie onder de loep nemen liet ons zien dat de Formule 1 en Williams beide belangrijk en van waarde zijn. We zijn nu dan ook blij dat Dorliton de nieuwe eigenaar is van ons team. Zij delen onze passies en waardes, maar zien ook het potentieel van het team en hoe we dit kunnen bewerkstelligen. Ze snappen de sport en wat er nodig is om iets te bereiken’ aldus Claire Williams.
Het is voor haar een lastige stap om het team van de hand te doen, aangezien het tot op de dag van vandaag echt een familieteam is: ‘We hebben als familie het team altijd op nummer één gezet. Het team weer succesvol maken en ons personeel beschermen is het aller belangrijkste. Dit is dan wel het einde van een tijdperk van Williams als familieteam, maar we weten dat het in goede handen is’ vertelt de teambaas.
Het Formule 1-team van Williams liet in mei al weten dat het een gedeeltelijke of volledige verkoop van de renstal overwoog. Door de coronacrisis en de tegenvallende prestaties werd de financiële druk steeds hoger. Het sloot het boekjaar 2019 al af met een verlies van 13 miljoen pond. Door de coronacrisis zal dat dit jaar waarschijnlijk nog wel wat hoger uitvallen.
De naam Williams blijft na de verkoop wel gewoon behouden, net als de standplaats van de fabriek in Grove, in Engeland. Of Claire Williams ook de teambaas blijft kon het team vanmorgen nog niet bevestigen aan Gridtalk. Het team gaat met de nieuwe investeerder kijken waar in de organisatie verbeteringen aangebracht moeten worden. Daarover zal het team ‘de komende weken’ meer bekend maken.
Williams Racing is acquired by Dorilton Capital.
— WILLIAMS RACING (@WilliamsRacing) August 21, 2020
New era secures long-term future of the F1 team and paves the way for renewed competitiveness.
Full story ?#WeAreWilliams ?